ul. Świętojańska 10 |Bydgoszcz |telefon: 782 182 805 |WhatsApp: +48 782 182 805 |e-mail: kontakt@suknie.bydgoszcz.pl
Blog

Jaki kolor sukni ślubnej dobrać do jasnej i ciemnej karnacji?

 

Wybór sukni ślubnej to naprawdę duże wyzwanie. Zakup odpowiedniego fasonu, który podkreśli atuty figury to nie wszystko – równie ważny jest wybór koloru sukni ślubnej, który pozwala podkreślić urodę i wpływa na ogólny wygląd Panny Młodej.

Odwiedzając kolejne salony ślubne często wydaje się nam, że wszystkie suknie są także same. Podczas ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu tej jednej, jedynej i wymarzonej kreacji warto brać pod uwagę nie tylko jej fason, ale także kolor. Źle dobrany kolor sukni ślubnej potrafi całkowici odmienić wyląd Panny Młodej i sprawić, że będzie ona wyglądała niekorzystnie m.in. na ślubnych fotografiach.

Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Jeżeli chcemy, aby suknia ślubna idealnie pasowała do figury i naszego wyglądu koniecznie należy podczas jej zakupu uwzględnić:

  • Kształt naszej figury
  • Wzrost
  • Kolor karnacji i włosów
  • Porę roku
  • Kolorystykę dodatków np. ślubnego bukietu

Warto pamiętać, że istnieje kilkanaście odcieni bieli, choć czasami na pierwszy rzut oka nie widzimy różnicy pomiędzy poszczególnymi barwami, do dyspozycji mamy także niezwykle modne odcienie szampana i nieśmiertelny kolor ecru oraz bardziej intensywne i śmiałe kolory dla odważnych i chcących zaskakiwać kobiet.

Jakie są zasady doboru koloru sukni ślubnej do karnacji?

Najważniejsze podczas wyboru koloru sukni ślubnej jest właściwe określenie naszej karnacji. Aby nie popełnić błędu możemy o radę poprosić fotografa, u którego zamawiamy sesję ślubną. Jeszcze jedno – tuż przed ślubem nie powinno się korzystać z solarium, gdyż nienaturalnie opalone ciało wygląda bardzo nieładnie w zestawieniu z różnymi odcieniami bieli.

Kolor sukni ślubnej

Dziewczyny z jasną karnacją najefektowniej wyglądają w nieco „złamanych” i cieplejszych odcieniach bieli. Ciepłe odcienie bieli idealnie współgrają także z niemal alabastrową cerą, która w klasycznej i zimnej bieli przybiera bardzo nieładny i trupi wygląd. Złamana biel nadaje się zarówno dla brunetek, jak i blondynek, doskonale podkreśla także urodę kobiet z włosami w odcieniach rudości i czerwieni.

Klasyczna biel to kolor zarezerwowany dla kobiet z nieco ciemniejszą cerą. Doskonale nadaje się dla dziewczyn, których cera posiada naturalny, oliwkowy odcień.

Jednym z najbardziej „bezpiecznych” kolorów ślubnej sukni jest ecru. Barwa ta idealnie współgra zarówno z bardzo jasną, jak i ciemną cerą. Ecru polecane jest m.in. dla bladych i bardzo szczupłych kobiet, doskonale współgra także z ciemniejszą karnacją oraz włosami o nasyconych odcieniach.

Wśród różnorodnych sukni ślubnych znajdziemy także modele o lekko różowawym lub niebieskim odcieniu. Kobiety o ciemnej karnacji mogą skorzystać decydując się na wybór sukni o odcieniu wpadającym nieco w błękit, niestety ta opcja nie jest polecana blondynkom o jasnej karnacji. Dla kobiet z bardzo jasną cerą, piegami i jasnymi (ale nie rudymi) włosami idealnie nadają się suknie, których odcień wpada w róż.

Dodaj komentarz