ul. Świętojańska 10 |Bydgoszcz |telefon: 782 182 805 |WhatsApp: +48 782 182 805 |e-mail: kontakt@suknie.bydgoszcz.pl
Porady ślubne

6 sposobów na to jak pozostać wiernym słowom złożonym w przysiędze?

Zaręczyny, ślub, wesele – to wszystko mija tak szybko. A później codzienne życie, życie, w którym mamy na co dzień wiele problemów potrafiących przesłonić nam to co w nim najważniejsze. Życie to także te chwile, w których nie powinniśmy zapominać o tym, co wzajemnie sobie przysięgaliśmy. Bo przecież czy nie z takim zamierzeniem bierze się ślub, by być ze sobą do końca swoich dni?

O czym więc nie powinniśmy zapominać w naszej codzienności, aby pielęgnować uczucie? Warto zdać się na doświadczenie tych par które przeżyły ze sobą kilkadziesiąt lat w związku. Oto ich sposoby na to, by pozostać szczęśliwym w związku jak najdłużej:

  1. Trzeba mieć zakorzenioną w sobie wiarę, że wasz związek przetrwa w trudnych momentach – ta wiara potrzebna jest obojgu partnerom.
  2. Trzymajcie się za ręce. Kiedy ostatnio robiliście to? Z reguły odpowiedź brzmi „nie robiliśmy tego od czasu gdy spotykaliśmy się na randkach”. A to jest właśnie jeden z tych drobnych elementów, który podtrzymuje waszą miłość i daje poczucie jakbyście znowu randkowali.
  3. Wiele osób czuje się niedocenianych przez swojego partnera. Dlatego nie zapominaj o tym, by powiedzieć czasami „dziękuję ci…” – to tak niewiele kosztuje.
  4. Zostaw kartkę „Kocham Cię” gdy musisz wcześniej wyjść z domu – zwłaszcza gdy poprzedni dzień nie należał do najbardziej udanych – to z pewnością pomoże załagodzić sytuację.
  5. Jeśli naprawdę masz czasem wszystkiego dosyć – wyjdź, nie wdawaj się w kłótnie. Idź do sklepu, na spacer, na trening, umów się z przyjaciółką. Zrób cokolwiek, by oczyścić umysł ze złych myśli. Postaraj się zrozumieć jeśli Twój partner będzie chciał zrobić to samo.
  6. Bądź kreatywny/-a w waszym codziennym życiu. Nie obawiaj się próbowania nowych rzeczy (np. pikantny SMS…).

starsza para

Te małe, drobne gesty to tak niewiele, a mogą wspaniale pielęgnować Waszą miłość. A przecież jeśli się dobrze zastanowić – one nic nas nie kosztują.

A może Wy macie pomysły jak pielęgnować związek? Podzielcie się z nami w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz