ul. Świętojańska 10 |Bydgoszcz |telefon: 782 182 805 |WhatsApp: +48 782 182 805 |e-mail: kontakt@suknie.bydgoszcz.pl
Blog

Jaka suknia ślubna uwydatni mały biust?

Suknia ślubna powinna nie tylko idealnie podkreślać styl przyszłej Panny Młodej, ale także modelować sylwetkę tak, aby ukryć jej mankamenty i wyeksponować mniej widoczne partie sylwetki. Jaką suknię powinny wybrać kobiety, które chcą podkreślić i uwydatnić niewielki biust?

Szukając sukni ślubnej warto kierować się przede wszystkim tym, jaką figurę posiadamy. W przypadku małego biustu warto skupić się górnej części kreacji, aby uniknąć jeszcze większego spłaszczenia piersi i całkowitego ukrycia ich np. w zbyt obszernej i luźnej kreacji.

Dla Panny Młodej, która posiada małe piersi najlepszym wyborem będą suknie bez szerokich ramiączek, zakrytego tiulem lub koronką dekoltu oraz głębokiego wcięcia pomiędzy piersiami.

Wybierając suknię ślubną zwracaj uwagę zarówno na jej krój, jak i rodzaj dekoltu. Idealnym rozwiązaniem, które pozwoli optycznie powiększyć biust jest wybór sukni z dopasowanym gorsetem, który będzie bogato zdobiony. Tutaj mamy do wyboru mamy fason klasyczny, gdzie góra jest idealnie dopasowana, a dół rozkloszowany jednak nie zawsze podtrzymywany przez wiele warstw halek lub koło. Klasyczna suknia ślubna idealnie leży na kobietach z zaznaczonym wcięciem w talii, a dopasowana góra sprawia, że biust wydaje się bardziej wydatny.

1496

Demetrios 1496

Kolejnym fasonem, który pozwoli wyeksponować piersi jest tzw. Princessa. Obcisła góra oraz mocno rozkloszowany dół sprawiają, że cała sylwetka nabiera większych proporcji.

579

Demetrios 579

Podobny efekt uzyskamy decydując się na zakup modnej sukni typu „rybka”. Która również posiada dopasowaną górę i rozszerza się od wysokości kolan – tutaj wymagana jest jednak nienaganna sylwetka.

Chcąc podkreślić biust można jeszcze wybrać suknię ślubną z dekoltem typu łódka, ale jedynie pod warunkiem posiadania szczupłych ramion – w innym przypadku całość nie będzie wyglądała atrakcyjnie i zyskując większy biust zaburzymy ostateczne wrażenie zbytnim eksponowaniem zbyt krągłych ramion.

7705_1

Cosmobella 7705

Sprzymierzeńcem pań z małym biustem są ozdoby na gorsecie – marszczenia, zdobienia, warstwy koronki oraz połyskliwe dodatki w postaci kryształków sprawiają, że piersi zyskują atrakcyjny wygląd i wyglądają na znacznie większe niż są w rzeczywistości.

Najnowsze trendy w modzie ślubnej sprzyjają kobietom z małym biustem, dlatego wybór modnej kreacji, która pozwoli uwydatnić kobiece kształty nie będzie problemem. Ważne, aby unikać sukni prostych i z matowych materiałów, które optycznie spłaszczą sylwetkę i sprawią, że będzie ona wyglądała mało atrakcyjnie.

Dodaj komentarz