ul. Świętojańska 10 |Bydgoszcz |telefon: 52 349 51 09 |e-mail: kontakt@suknie.bydgoszcz.pl
Porady ślubne

Sekrety zakupu idealnej sukni ślubnej

Suknia ślubna to wyjątkowy zakup, który zdarza się nam raz w życiu. Wydajemy na nią i wszystkie dodatki około 10% kosztów całego wesela. Nic więc dziwnego, że to decyzja, która niejednej Pannie Młodej spędza sen z powiek. Zdradzamy Wam kilka sekretów, które ułatwią Wam znalezienie i zakup wymarzonej sukni ślubnej.

1. Daj sobie czas, nie dłuższy jednak niż pół roku.

Poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej rozpocznij na 6 miesięcy przed ślubem. Taki czas pozwoli ci na spokojny wybór, zamówienie i odebranie sukni ślubnej. Pamiętaj też, że suknia musi zostać uszyta specjalne dla ciebie, salon potrzebuje więc trochę czasu na zrealizowanie zamówienia.

2. Starannie wybierz swój salon. 

Wybierz kilka naprawdę dobrych salonów ślubnych, których oferta jest szeroka. Odwiedzanie większej ilości miejsc narazi cię tylko na mętlik w głowie. Jeżeli zdecydujesz się na salon, którego oferta jest dosyć wąska, możesz wpaść we frustrację, uznając, że najwidoczniej nie ma dla ciebie idealnej sukni ślubnej. A to przecież nieprawda.

Unikaj też salonów, w których obiecują uszycie sukni na wzór – choć jest to czasami tańsze rozwiązanie, takiej sukni nie zobaczysz przed uszyciem, a efektem końcowym możesz się bardzo rozczarować, będzie się on bowiem różnił od oryginału.

3. Umów się wcześniej na spotkanie. 

Zanim wpadniesz do salonu, zadzwoń bądź napisz maila (w salonie Emily możesz skorzystać także z elektronicznego formularza). Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego oczekiwania na miejscu, a konsultantki będą mogły poświęcić ci więcej czasu i uwagi. Nie zaglądaj do salonu w trakcie krótkiej przerwy w pracy, pośpiech nie jest najlepszym doradcą.

salon

4. Zadbaj o dobry humor.

Przyjdź na spotkanie wypoczęta i w dobrym humorze. Uczesz się ładnie, delikatnie umaluj. Załóż ładną, delikatną bieliznę. Grube, czerwone ramiączka stanika wystające spod sukni nie zrobią najlepszego wrażenia.  Jeżeli tego dnia nie będziesz się sobie podobać, nie spodoba ci się także żadna z wybranych sukien.

5. Nie potrzebujesz sztabu doradców. 

Do salonu zabierz jedną zaufaną osobę – nie potrzebujesz jury składającego się z kilku osób, wybór sukni nie ma być kompromisem zawartym w zespole doradców. Po prostu weź szczerą osobę, która powie, w czym ci dobrze, a w czym nie.

6. Bądź dobrze przygotowana.

Pamiętaj o inspiracjach: weź zdjęcia tego, co ci się podoba, zdjęcia ślubne babci, koleżanki, by pokazać konsultantkom kierunek twoich poszukiwań. Pamiętaj o swoim stylu, jeśli w danej sukni czujesz się przebrana, niekoniecznie będzie to dobry wybór. Zastanów się nad tym, jakie buty założysz do ślubu. Ile centymetrów będą miały obcasy? Będzie to szczególnie ważne, gdy już zdecydujesz się na zakup sukni ślubnej. Wysokość obcasa ma bowiem wpływ na długość kreacji.

7.  Pamiętaj o szczegółach. 

Gdy już zdecydujesz się na zakup sukni ślubnej, ustal ważne szczegóły. Po pierwsze, czy poprawki zostaną wykonane na miejscu, czy są w cenie sukni, czy też będziesz musiała za nie dodatkowo zapłacić. Po drugie: kiedy suknia ślubna będzie gotowa do odbioru (termin powinien zostać czytelnie oznaczony w umowie sprzedaży, tak aby obie strony wiedziały, kiedy sukni należy się spodziewać. Jeżeli twój ślub odbędzie się w terminie krótszym niż 3 miesiące bądź przygotowana, że suknia może być nawet w ostatniej chwili. Zastanów się wówczas, czy nie lepiej wypożyczyć suknię). Po trzecie, pamiętaj, że będziesz musiała zostawić w salonie zaliczkę, bądź na to przygotowana i dokładnie ustal, kiedy będziesz musiała dokonać kolejnych płatności.

8. Nie wychodź z salonu z pustymi rękami. 
Warto jest zrobić sobie zdjęcie w swojej sukni ślubnej, by pokazać je później np. fryzjerce. Jeżeli to możliwe poproś o skrawek materiału, również może okazać się przydatny, choćby przy wyborze kamizelki dla pana młodego czy koloru bukietu ślubnego, albo materiału na buty ślubne.

Dodaj komentarz