ul. Świętojańska 10 |Bydgoszcz |telefon: 782 182 805 |WhatsApp: +48 782 182 805 |e-mail: kontakt@suknie.bydgoszcz.pl
Porady ślubne

Upominki dla gości weselnych

Upominki dla gości weselnych – pomysł coraz częściej i chętniej wykorzystywany na polskich weselach. Jest to sposób aby pokazać gościom swoją wdzięczność za ich przybycie na Wasz ślub, za życzenia czy prezenty. Takie upominki pełnią również kluczową rolę w dekoracji stołu.

Upominki dla gości weselnych można podzielić na dwie grupy: rzeczy, które można skonsumować jak słodycze oraz wszelkiego rodzaju gadżety.  Kwestię kosztów ewentualnych prezentów dla gości weselnych musicie uwzględnić już na etapie sporządzania Waszego ślubnego budżetu. Upominki dla gości możecie zakupić w specjalnych sklepach, które bez problemu znajdziecie na stronach www lub możecie zrobić je sami co często jest o wiele tańszym rozwiązaniem.

Pamiętajcie o tym, że dając prezenty gościom weselnym wskazane jest, aby dołączyć do nich karteczki, wydrukowane lub napisane ręcznie, z krótkimi podziękowaniami. Mogą one mieć postać krótką np. Dziękujemy! Marzena&Adam 6 sierpień 2020 lub można użyć gotowych tekstów podziękowań. Masę propozycji znajdziecie w sieci 🙂

Kolorowe migdały

Migdały w kolorowym, słodkim lukrze, spakowane w niewielkie, gustowne pudełko lub woreczek są ciekawą oraz dość tanią propozycją prezentu dla gości weselnych. Przyjęło się, że każda osoba powinna otrzymać pięć sztuk migdałów. Są one odzwierciedleniem pięciu życzeń: szczęścia, zdrowia, pomyślności, długiego życia i miłości.

Czekoladki

Słodkim pomysłem na upominek dla gości będą czekoladki, praliny. Pamiętajcie jednak aby zwrócić uwagę szczególnie latem przy transporcie oraz na to czy sala jest klimatyzowana, ponieważ taki upominek może szybko popłynąć..

Landrynki, lizaki, miętówki

Nie tylko czekoladowe, czy migdałowe słodkości mogą stanowić weselny upominek. Równie dobrze sprawdzą się inne słodycze: landrynki, dropsy, pierniki, lizaki. Każdy tego typu słodki prezencik będzie mile widziany i z pewnością wywoła uśmiech na twarzach zaproszonych gości.

Przetwory, dżemy, miód

Innym i na pewno zarówno smacznym upominkiem będzie dżem np. własnej roboty czy aromatyczny miód zapakowany w małe słoiczki. Tego typu upominek sprawdzi się na małych weselach o tematyce folklorystycznej.

Figurki, zatyczki do butelek, zapachowe świeczki, mini bańki mydlane

Trwałymi upominkami, które można zabrać do domu jako pamiątka z Waszego wesela będą figurki, otwieracze do butelek, świeczki, bańki mydlane zamknięte w ciekawych formach np. tortu weselnego i wiele innych przeróżnych drobnych rzeczy :). Są to już bardziej kosztowne prezenty, tak więc wszystko zależy od Waszego budżetu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, upominki dla gości weselnych mogą posłużyć do dekoracji stołów, dlatego też bardzo często ustawia się je przy talerzach tak aby goście zaraz po wejściu na salę mieli miłą niespodziankę. Można do tego celu zatrudnić kelnerów, którzy zaraz po zajęciu przez gości miejsc wniosą upominki na tacach. Przy mniejszej liczbie gości sprawdzi się obdarowanie prezentem w czasie pożegnania.

Pamiętajcie, że upominki dla gości nie są koniecznością na Waszym weselu ale na pewno sprawią wiele przyjemności gościom, a co najważniejsze wyróżnią wasze wesele spośród innych tego typu uroczystości.

Polecamy sklep z dużym wyborem upominków dla gości weselnych: https://www.skleporganza.pl/654-slub-i-wesele

Dodaj komentarz