ul. Świętojańska 10 |Bydgoszcz |telefon: 782 182 805 |WhatsApp: +48 782 182 805 |e-mail: kontakt@suknie.bydgoszcz.pl
Blog

W troje do ślubu, czyli kilka porad dla Panny Młodej w ciąży

Ślub w ciąży nie musi wiązać się z koniecznością wyboru sukni przypominającej namiot i ukrywającej kobiece kształty oraz rosnący brzuszek. Na co podczas wyboru sukni ślubnej powinna zwracać uwagę przyszła mama?

Wybór idealnego fasonu sukni ślubnej dla przyszłej mamy wcale nie jest taki trudny, jakby mogło się początkowo wydawać. Najważniejsze to myśleć przyszłościowo i pamiętać, że nasza sylwetka będzie się stale zmieniała – od pierwszej przymiarki do ślubu może minąć nawet kilka miesięcy, dlatego warto wybierać fasony, które łatwo można przerobić i tuż przed ślubem ostatecznie dopasować do figury.

Jaka suknia ślubna dla ciężarnej?

Najmniej problemu sprawia wybór sukni do Panny Młodej, która bierze ślub w pierwszym trymestrze ciąży. W tym czasie brzuszek nie jest jeszcze bardzo widoczny lub wcale go nie ma, jednak należy pamiętać, aby mimo wszystko zrezygnować z bardzo obcisłych kreacji. Weselna uczta sprzyja próbowaniu różnych dań i już po objedzie brzuszek może się nagle pojawić i nieco zepsuć wygląd przyszłej mamy.

W ciąży lepiej także zrezygnować z bardzo obcisłych gorsetów, dlatego idealnym rozwiązaniem, które pozwoli poczuć się pięknie i kobieco jest wybór sukni w kształcie litery A lub odcinanego pod biustem modelu empire. Te dwa fasony doskonale zamaskują ewentualne niedoskonałości sylwetki i zapewnią wygodę także w późniejszym okresie ciąży.

Przyszłe mamy nie są już skazane na wybór sukni szytych specjalnie z myślą o ciężarnych. Obecnie w każdym salonie znajdziemy przynajmniej kilka modeli modnych i eleganckich kreacji, które nie przypominają spadochronu i nadają się nawet dla kobiet w III trymestrze. Grunt to dobre dopasowanie sukni ślubnej zarówno do własnego gustu, jak i wyglądu sylwetki.

Każda kobieta inaczej przybiera na wadze w czasie ciąży, dlatego najlepiej nie śpieszyć się z poprawkami dopasowującymi. Należy je zrobić bezpośrednio przed ślubem.

Jeżeli chcemy nico ukryć mankamenty zmieniającej się figury warto zastosować sprytne triki polegające na optycznym wysmukleniu i wyszczupleniu sylwetki. Warto także pamiętać, że suknia ślubna dla ciężarnej nie musi być całkiem zabudowana – odkryte plecy czy głęboki dekolt dodadzą kobiecości i doskonale podkreślą piękno nadal atrakcyjnego ciała przyszłej mamy.

Ale co bardzo ważne – koniecznie poinformuj konsultantkę w salonie o ciąży – pozwoli to uniknąć problemów z dobraniem modelu oraz jego późniejszym dopasowaniem.

Dodaj komentarz